Jak poradzić sobie z komarami w dosłownie 5 minut? Sprytna sztuczka

Jedną z moich ulubionych letnich rozrywek są rodzinne spotkania na wspólnym grillowaniu. Spotykamy się w ogrodzenie i rozkoszujemy wspaniałymi potrawami. Do czasu…

Podczas letnich uczt, dorośli najczęściej relaksują się przy dobrym, schłodzonym piwie, a dzieci bawią się w ogrodzie, oblewają się wodą lub grają w piłkę. To naprawdę cudowne chwile!

Niestety nawet najlepiej zorganizowany grill może zostać zrujnowany przez natarczywe owady. Siadają na twarzy i jedzeniu, odbierając nam całą radość z rodzinnego spotkania. Są tak nachalne, że nie sposób sobie z nimi poradzić. Mam wrażenie, że upał wzmaga ich żywotność.

Jeśli masz już dosyć tych obrzydliwych owadów, które psując każdą miłą chwilę letniego grilla, jest na nie sposób. Nasze rozwiązanie jest dziecinnie proste w zastosowaniu i możliwe, że Twój sąsiad już z niego korzysta.

Oto dokładna instrukcja, jak poradzić sobie z problemem nieproszonych gości, bez użycia drogich urządzeń odstraszających owady. By stworzyć własne i bardzo skuteczne, potrzebujesz zaledwie 5 minut!

Potrzebne składniki prawdopodobnie masz już w swojej kuchni:

  • zapinana, plastikowa torebka śniadaniowa,
  • sok z limonki,
  • sól kuchenna,
  • miedziane monety,
  • woda.

Zacznij od wlania 2 ½ szklanki wody do miski. Do wody dodaj soli i soku z limonki. Nie żałuj obu składników.

Jeden z użytkowników tak opisuje sposób przygotowania:

Do wody dodaj wyciśniętą limonkę. Nie ma dokładnej ilości soku, jaką powinno się zastosować, ma on jedynie sprawić, że monety będą błyszczące. Całość mieszanki dokładnie wymieszaj, aby składniki się dokładnie połączyły. Mikstura będzie wyglądała jak zwykła woda, jednak uwierzcie mi, jej efekt będzie nie do przecenienia.

Wszystkie składniki w misce wymieszaj przy użyciu łyżeczki. Następnie ostrożnie przelej mieszaninę do plastikowych woreczków. Przed zamknięciem torebek, do każdej dodaj monety.

To wszystko. Rozwiązanie Twoich problemów z owadami jest gotowe!

sposob-na-owady

Teraz wystarczy upewnić się, że torebki są dobrze uszczelnione i nie wypływa z nich woda. Umieść je w pobliżu grilla, by pozbyć się irytujących insektów.

Ten sposób działa tak dobrze, że aż trudno w to uwierzyć. Skuteczność tego rozwiązania potwierdza wiele osób, które korzystają z tej metody każdego lata.

Jedna z nich wyjaśnia, dlaczego opisany sposób tak skutecznie odstrasza owady:

Aby wyjaśnić skuteczność domowej metody radzenia sobie z insektami, musimy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób owady widzą. W przeciwieństwie do ludzkiego oka, ich oko nie posiada źrenic. Owady posiadają tak zwane oko złożone i nie mogą kontrolować ilości światła docierającego do receptorów. Ponieważ nie mogą skupić na nich wzroku, błyski światła i refleksy, skutecznie je odstraszają. Istnieją również inne, proste metody odstraszające owady. Jedną z nich jest wykorzystanie starych płyt CD. Wystarczy powiesić je w pobliżu miejsca, w którym spędzamy czas, aby pozbyć się nieproszonych gości.  Zasada działania płyt CD jest dokładnie taka sama, jak w sposobie z woreczkami z wodą. Te metody naprawdę działają!

Jeśli ta metoda się sprawdziła, nie zapomnij podzielić się nią z rodziną i przyjaciółmi!

 

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!