Jak wyprać zasłony aby były białe jak nowe. Zamocz 10 minut i do pralki. Godzinka i gotowe.

Odkąd sięgam pamięcią, moja mama prała w domu zasłony na okna. Wszędzie były one idealnie białe, nawet te w kuchni, lecz proces ten był dosyć skomplikowany oraz bardzo pracochłonny.

Na rynku istnieje wiele sposobów, które skutecznie wybielą zasłony, a proces się skróci, jednak zawsze pozostaje problem dotyczący zasłon w kuchni. To właśnie na nich osadza się kurz, brud, wszechobecny tłuszcz, ale również absorbują zapachy kuchenne.

Dlatego znaczna część osób rezygnuje z białych zasłon do kuchni, gdyż w bardzo krótkim czasie stają się one żółte.

Dzięki sposobowi, jaki za chwilę zobaczycie, odważycie cię na zakup białych zasłon, gdyż jedyne czego potrzebujecie to płyn do płukania jamy ustnej!

Proste pranie kuchennych zasłon:

Kilkukrotnie potrząsaj firanką, aby strzepać z niej osadzony kurz. Weź głęboki pojemnik, napełnij go zimną wodą i umieść w nim firankę. Wlej 30 ml płynu do płukania jamy ustnej i odczekaj 10 minut.

Przepierz zasłonę ręcznie (w delikatny sposób), a następnie wylej brudną wodę. Umieść zasłonę w pralce, dodając proszku dla niemowląt i ustaw pranie na delikatne. Gdy firanka pozostaje lekko wilgotna, wyprasuj ją i powieś na oknie.

Płyn do płukania jamy ustnej zamiast innych detergentów

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!