Jak ukorzenić różę z łodygi – trik na rozmnażanie róż w domu. To takie proste

Rośliny w domu są doskonałym dodatkiem do wystroju wnętrz. Zieleń ociepla mieszkanie i sprawia, że jest przytulnie. Żywe rośliny, które kwitną dodatkowa upiększą cztery kąty.

By cieszyć się kwiatami wcale nie trzeba odwiedzać kwiaciarni po świeże bukiety, można spróbować samemu zabawić się w ogrodnika. Wykorzystaj poniższy poradnik, by doczekać się własnych róż – satysfakcja gwarantowana.

Wykorzystaj stary bukiet róż

Każdy lubi otrzymywać kwiaty. Gdy płatki róż już opadną te same łodygi mogą dać początek nowym kwiatom. Weź nóż i odetnij zwiędnięty kwiat pod kątem prostym.

Na dolnej części łodygi wykonaj cięcie pod skosem, dzięki temu roślina będzie miała więcej powierzchni przez którą może pobierać potrzebne składniki z otoczenia. W tak prosty sposób sadzonki róż są gotowe.

Przygotuj roztwór odżywczy

Do słoika lub innego naczynia wlej 120 ml wody o temperaturze pokojowej, dwie łyżki soku z aloesu, jedną łyżkę miodu oraz pojedynczą łyżeczkę popiołu drzewnego. W tak rozrobionym roztworze przechowuj sadzonki przez pół dnia. Pomoże im to odzyskać siły i przygotuje do umieszczenia w ziemi.

Zasadź sadzonki

Weź małe doniczki, możesz również użyć opakowań po dużej śmietanie lub jogurtach i wsyp do nich ziemie bogatą w próchnicę. Kwiaciarnie oferują specjalne gleby do hodowania róż. Łodygi należy przykryć, żeby stale były w wilgotnej atmosferze.

Do zakrycia doniczek świetnie się sprawdzą plastikowe butelki z obciętym dnem lub plastikowe reklamówki. Róże powinny przebywać w cieple. Trzeba im zapewnić dostęp tlen i wody. Co jakiś czas spryskaj wodą glebę i zdejmij przykrycia.

Trochę cierpliwości i gotowe

Efektami swoich poczynań będziemy się mogli cieszyć po upływie około półtora miesiąca. Po tym czasie róże powinny być porządnie ukorzenione i zacząć kwitnąć. Wszystko zależy od stanu fizycznego łodyg, których użyliśmy do sadzonek oraz temperatury.

Warto spróbować własnych sił w hodowli kwiatów, gdyż nasze dzieło będzie cieszyło oko wszystkich domowników i gości.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!