Jak uprawiać własny imbir w domu – Oto instrukcja krok po kroku. Przekonaj się, jakie to proste.

Każdy, kto gotuje i bywa w kuchni, zna imbir.

To bardzo popularna przyprawa, która wzbogaca smakowo walory wielu dań, można go dodawać nawet do herbaty, co wpływa bardzo zdrowotnie na ciało. Z imbiru można czerpać wiele korzyści.

Imbir jest naturalnym środkiem zaradczym przeciw mdłościom. Złagadza nudności nawet podczas ciąży, a specjaliście twierdzą, że może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą zażywać leków. Jest to naturalny środek leczniczy bez recepty.

Imbir to ulubiony dodatek do diety sportowców. Przede wszystkim zmniejsza bolesność bóli mięśni po treningu.

Dzięki bardzo dobrym właściwościom przeciwzapalnym, jeżeli takie zapalenie ma miejsce w kości lub stawie to imbir zdecydowanie zmniejszy ból. Ból jest problemem również wielu kobiet podczas cyklu miesiączkowego, zamiast zażywać ibuprofem można oczywiście wspomóc się wyłącznie imbirem, co nie obciąży wątroby a dodatkowo wzmocni całe ciało.

Kolejnym wielkim atutem imbiru jest zdolność do pobudzenia pracy żołądka.

Imbir przyśpiesza opróżnianie żołądka, leczy problemy żołądkowe. Jeżeli ktoś cierpi szczególnie w okresie świątecznym lub w trakcie wymarzonych wakacjach na niestrawność, to warto dosypać posiekany imbir do napoju albo przygotowanego posiłku.

Po co przepłacać na lekach, gdy mamy genialną rośliną, naturalne lekarstwo w zasięgu ręki.

Warto jeść imbir codziennie, jako dodatek do naszych pysznych potraw, ulubionej herbaty, jednak nie zawsze jest czas na spacer do sklepu. Dlatego dobrą wiadomością jest to, że Imbir można hodować w domu. Nie jest to trudne.

Jeżeli chcemy, żeby uprawa przebiegała bez utrudnień, warto udać się do centrum ogrodniczego, ponieważ spożywczy imbir jest często opryskiwany inhibitorami wzrostu. Jeżeli chcemy zakupić świeży, naturalny okaz, to przyda się odpowiednie doradztwo.

Aby dobrać odpowiednią doniczkę trzeba zapamiętać, że korzenie imbiru rosną poziomo. Doniczka powinna być szeroka i płytka. Co do zawartości, ziemia doniczkowa powinna być dobrze odsączona i bardzo bogata w minerały.

5 kroków jak uprawiać imbir w domu:

  • Zanurz korzeń imbiru w wodzie na całą noc
  • Wypełnij doniczkę ziemią i umieść w niej korzeń zielonymi oczkami ku górze, następnie przykryj ziemią na grubość 3-5 centymetrów
  • Dobrze podlej zawartość doniczki
  • Doniczkę ustawić w zacienionym, stosunkowo ciepłym miejscu
  • Należy regularnie podlewać roślinę. Pędy zobaczymy po kilku tygodniach

W prosty sposób masz codzienną dostawę imbiru, który jest bardzo łatwy do uprawiania w pomieszczeniu. Dodatkowo nie musisz zużywać całego korzenia, ponieważ po odcięciu kawałka imbir będzie dalej rósł.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!