Napój imbirowy- wspomaga walkę z rakiem, działa na bolące stawy, a także obniża cholesterol

Jak powszechnie wiadomo, rak jest chorobą, którą potrafi bardzo wyniszczyć organizm człowieka i jest to zarazem choroba, która uznawana jest za jedną z najgroźniejszych. Wiele osób dotkniętych tą chorobą uważa, że nie ma od niej ucieczki.

Aczkolwiek tak wcale być nie musi. Otóż odpowiednio szybko podjęte leczenie, jak również wspomaganie swojego organizmu leczniczymi produktami spożywczymi może prowadzić do szybkiego powrotu do zdrowia. Otóż jednym z takich produktów spożywczych jest z całą pewnością imbir.

Imbir

Imbir jest od stuleci uważany za składnik, który nie tylko bardzo dobrze smakuje, ale przede wszystkim również za składnik o właściwościach leczniczych. Imbir dodawany może być praktycznie do wszystkiego.

Zarówno do potraw mięsnych, jak i do pitnych wywarów. Dlatego też chcielibyśmy podzielić się z Państwem przepisem na napój imbirowy, który z pewnością pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowia.

Przepis na napój imbirowy

Do przygotowania napoju imbirowego będziemy potrzebowali:

  • kilka kropel soku z limonki (według własnych predyspozycji smakowych)
  • 115 ml wody gazowanej
  • 450 ml przefiltrowanej wody
  • 225 g cukru
  • kilka plastrów cytryny
  • 200 g posiekanego oraz obranego imbiru

Mając tak przygotowane proporcje danych składników należy w pierwszej kolejności przefiltrowaną wodę doprowadzić do wrzenia, potem dodać do niej imbir i gotować przez kolejne 5 minut.

Następnie taki wywar należy odstawić w chłodne miejsce na około 20 minut.

Po tym czasie trzeba odcedzić płyn i zastosować go do przegotowania syropu. W oddzielnym naczyniu należy następnie zająć się przygotowaniem rozpuszczonego cukru z letnią wodą. Później trzeba zmieszać pół kubka imbiru z 1/3 kubka syropu, który został wcześniej przygotowany, jak również z pół szklanki gazowanej wody.

Tak przygotowaną mieszankę można przelać do szklanki i dodać do niej plaster cytryny, bądź kilka kropel soku z limonki dla smaku.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!