Herbata ratująca przed bólem stawów i pleców. Zagotuj 2 liście laurowe z goździkiem i gotowe

Siedzący tryb życia, predyspozycje genetyczne, brak ruchu, wiek czy dodatkowe kilogramy sprawiają, że coraz więcej osób boryka się z bólem pleców.

Problemy z kręgosłupem są dolegliwością, która może znacznie zmniejszyć komfort życia, a z czasem doprowadzić do różnych komplikacji.

Aby złagodzić stany zapalne warto na samym początku sięgnąć po naturalne środki zapobiegawcze. Liść laurowy w połączeniu z goździkiem działa zarówno przeciwbólowo, jak i przeciwzapalnie.

Jest to dobry krok, aby zacząć dbać o swoje zdrowie, ale należy jednak pamiętać o zmianie stylu życia, aby uniknąć dodatkowych problemów. Ludzkie ciało potrzebuje ruchu i odpowiednich warunków, żeby pozostać zdrowe, a zwalczanie bólu i stanów zapalnych nie wystarczy na długo.

Liść laurowy i goździki są składnikami, które same w sobie posiadają wiele cech, a ich działanie wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka. Spożywane razem dają jeszcze lepsze efekty.

Jak jednak zrobić herbatkę, która znacznie pomoże na problemy z kręgosłupem?

Składniki, których będziesz potrzebować to:

  • 600 ml wody
  • 6 suszonych goździki
  • 4 liście laurowe

Takie ilości są odpowiednie na dwie filiżanki. W zależności o tego, ile tej herbaty potrzebujesz, możesz dowolnie zmniejszać lub zwiększać ilość, pamiętając o proporcjach.

Przygotowanie, czyli co z tym zrobić.

Liść laurowy włożony do garnka zalej wodą, zagotuj i gotuj przez pięć minut od momentu wrzenia. Po tym czasie wyłącz ogień, dodaj goździki i zostaw wywar do zaparzenia na około piętnaście minut.

Jeśli przygotowałeś to według podanych ilości, podziel napój na pół. Pierwszą część wypij rano, drugą wieczorem. Maksymalny czas nieprzerwanego stosowania to 10 dni. Po tym okresie należy bezwzględnie zrobić przerwę.

Pamiętaj jednak, że jest to jedynie sposób na zapewnienie sobie chwilowego komfortu. W momencie, kiedy nie zmieni się nawyków, dolegliwości będą powracać.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby poradzić sobie na dobre z bólem:

– Nie zapominaj o ruchu, skupiaj się na ćwiczeniach rozciągających i tych, które wzmacniają brzuch.

– Dbaj o prawidłową postawę oraz zainwestuj w dobrej jakości materac.

– Nie bój się prosić o pomoc lekarza ortopedy.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!