Przepis na maskę – Japoński Eliksir młodości – tajemnica promiennego wyglądu została odkryta. Stosuje od roku i zero zmarszczek

Kanony piękna są znane od zarania dziejów. Każdy chciałby się do takowych zaliczać, dlatego nasi dawni przodkowie poszukiwali prostej receptury na magiczne napoje zwane inaczej eliksirami młodości.

O takowych zapiskach wiele się słyszy, ale ciężko może być z przyznaniem im faktycznego działania. Zachowanie idealnej kondycji skóry i ciała może dać nam za to japoński przepis.

Takiej recepturze można śmiało zaufać, co znajduje potwierdzenie po spojrzeniu na japońskie kobiety. Ciężko jest określić ich wiek, bo mimo upływu lat wciąż wyglądają promiennie i młodo.

Najskuteczniejsza receptura na serum młodości opiera się… na ryżu!

W sobie zawiera przede wszystkim kwas linolowy i witaminę E, która jest przede wszystkim niezbędnym składnikiem pokarmowym. Receptura zawiera kolagen, który wstrzymuje i redukuje powstawanie zmarszczek.

W owym eliksirze młodości zawiera się również skwalen, ten odpowiada za ochronę skóry przed promieniami słonecznymi, a sam ryż oczyszcza organizm z toksyn oraz obniża poziom cholesterolu i wspomaga pracę serca.

Samo przygotowanie jest bardzo proste, oto składniki:

  • 1 łyżka stołowa mleka
  • 3 łyżki stołowe ryżu
  • 1 łyżka stołowa miodu

Przygotowanie:

Nasze trzy łyżki ryżu gotujemy przez około 2 minuty. Następnie odcedzamy go, a wodę, w której się gotował – odstawiamy, ponieważ będzie nam ona jeszcze potrzebna.

Do ryżu dodajemy łyżkę mleka oraz miodu, a wszystko dokładnie mieszamy, by utworzyć jedną masę. Nasz eliksir jest niemalże gotowy, wystarczy taką mieszaninę nałożyć równomiernie na twarz – jak maskę.

Pozostawiamy ją tak aż do całkowitego wyschnięcia. Kiedy nasza maska będzie już sucha – zmywamy ją wodą, w której gotowany był ryż.

W taki sposób odżywiamy skórę twarzy, nadajemy jej również blasku i poprawiamy koloryt na znacznie zdrowszy i piękniej wyglądający. Dlaczego jednak woda ryżowa jest tak istotnym krokiem?

Taka woda wpływa na krążenie krwi, nawilża skórę oraz przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek. Dzięki niej jesteśmy w stanie osiągnąć zdrową, sprężystą skórę twarzy oraz zwalczyć wszelkie ewentualne stany zapalne, które się na niej pojawiają.

Istotne jest również, by być systematycznym, ponieważ tylko takie działania przynoszą najlepszy efekt. Dlatego taką maseczkę z przemywaniem wodą ryżową powinno się stosować raz na tydzień.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!