Dziewczynka z niecodziennymi włosami podbija internet. Geny ma po mamie, która ma podobne włosy

Zdjęcia tej dziewczynki podbijają internet! Na pierwszy rzut oka możesz się zastanawiać, po co ktokolwiek miałby farbować pasmo włosów dziecka na biało. Nie martw się – ta ciekawa fryzura została odziedziczona genetycznie.

Urocza dziewczynka o imieniu MilliAnna wraz ze swoją mamą Brianną Worthy mieszka w Karolinie Południowej. Oto MilliAnna w wieku osiemnastu miesięcy – włosy jej i jej matki są identyczne!

Ta charakterystyczna kombinacja koloru włosów jest główną cechą przypadłości o nazwie poliosis. Niegroźne zaburzenie polega na tym, że w konkretnym miejscu na głowie rośnie kępka śnieżnobiałych, odbarwionych włosów.

Biała kępka pojawia się zazwyczaj w okolicy linii włosów nad czołem. Oznacza to, że skórze i włosom brakuje w tym miejscu pigmentu.

Poliosis często występuje w parze z inną chorobą depigmentacyjną, bielactwem nabytym.

Jak się okazało, pasemko białych włosów zdobiło też głowy innych członków rodziny MilliAnny, towarzysząc jej familii od pokoleń.

Zarówno matka Brianny, Jennifer, jak i jej babka, Jaonne, miały umiejscowione nad czołami pasma długich, białych włosów.

Zachowały się fotografie rodzinne, udowadniające, że poliosis towarzyszy Worthym od czterech pokoleń – a może jeszcze dłużej! Jaonne została adoptowana jako mała dziewczynka, przez co historia ich rodziny nie jest do końca znana.

Brianna doświadczała w szkole częstych prześladowań ze strony rówieśników, którzy wyśmiewali jej przypadłość. Kobieta troszkę się więc obawia, że inne dzieci będą z tego samego powodu dokuczały jej córeczce.

Pamiętajmy, że nie powinno się oceniać ludzi po ich wyglądzie. Nie znamy historii niektórych osób, nie wiemy, czy nie są dotknięte nietypową chorobą. MilliAnna ma szczęście: jej inność objawia się uroczym wyglądem.

Bądźcie mili dla innych, a ewentualne niemiłe uwagi zachowajcie dla siebie. No i koniecznie podzielcie się historią MilliAnny na Facebooku!

Źródło: relayhero.com | Fotografie: facebook.com , Tekst pochodzi z: lolmania.pl

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!