Ten domowy sposób pomoże Ci szybko wyczyścić pralkę. Wlej mieszankę do bębna.

Najbardziej przydatne wskazówki to te, które zostały wypróbowane i przetestowane. Tę wskazówkę dała mi koleżanka, której mąż od zawsze naprawiał pralki. Ich sprzęt nie zawiódł od 20 lat. Błyszczy się bez kamienia i pleśni.

1. Usuń kamień z pralki

Kwasek cytrynowy może być użyty do usunięcia kamienia z pralki. Dozownik na detergenty powinien być wypełniony około 100 do 200 g proszku. Kamień i osady znikną pod koniec każdego cyklu.

2. Pozbywanie się pleśni

Dozownik detergentu może pokryć się pleśnią. Może się to zdarzyć po umyciu urządzenia przez jakiś czas. Aby się jej pozbyć, wystarczy użyć kwasku cytrynowego. Wyrzuć dozownik. Użyj gąbki lub szczotki, aby namoczyć kwasek w wodzie. Powstanie biała pasta. Zostanie ona użyta do wyczyszczenia pojemnika. Spłucz ją.

3. Czyszczenie gumowej uszczelki

Do 0,5 litra wody dodać 1 łyżkę stołową kwasku cytrynowego. Zanurzyć ręcznik w roztworze. Można go użyć do czyszczenia uszczelki. Usunie on nie tylko brud, ale także pleśń i zarazki.

Jeśli będziesz regularnie wykonywać te czynności, zauważysz znaczną poprawę czystości swojej pralki. Nie będzie ona również wydzielać żadnych nieprzyjemnych zapachów, a jej żywotność będzie znacznie dłuższa.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!