Domowe ogórki na parapecie lub balkonie – Pyszne i pachnące. Sklepowe nie mogą się z nimi równać.

Ogórki zebrane prosto z ogrodu cieszą niezwykłym smakiem i zapachem i różnią się od kupionych w sklepach. Są również o wiele zdrowsze i stanowią doskonały dodatek do kanapek, sałatek czy tradycyjnej mizerii.

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na prowadzenie swojego ogrodu. Dlatego też w ostatnim czasie stały się bardzo popularne ogródki na parapecie i balkonie, na których można uprawiać własne zioła i warzywa. Takie mini – ogródki mogą dostarczać smacznych warzyw przez cały rok.

Dziś pokażemy Ci, jak uprawiać ogórki w wodzie. Jest to nowy sposób, który pozwoli nie martwić się o podlewanie tych roślin.

Ogórki na wodzie 

Do posadzenia ogórków będą potrzebne dwa wiadra – duże (pojemność 20 litrów) i mniejsze (pojemność 5 litrów). Wysokość ostatniego powinna być mniejsza niż połowa większego wiadra. Należy w nim wyciąć dno, a następnie na ścianach 3-4 otwory w dowolnych miejscach. Małe wiadro umieścić w środku dużego.

W plastikowej przykrywce z małego wiadra wyciąć 13-15 otworów w regularnych odstępach. Średnica pokrywy powinna być odpowiednia do średnicy małego wiadra, tak aby mogła na nim stabilnie leżeć.

Poniżej poziomu, na którym znajduje się przykrywka wykonać otwór średnicy szyjki plastikowej butelki. Innym sposobem jest posłużenie się średnicą szyjki konewki.

Przygotować półlitrową butelkę. Odciąć dno i zgnieść u góry w taki sposób, aby szyjka przylegała do ścian butelki. Wkręcić w wycięty otwór w wiadrze.

W korku wyciąć dziurę i zakręcić butelkę. Przygotować szmatkę lub stary T-shirt oraz sznurek. Koszulkę pociąć na paski, a sznurek na kawałki.

Jego długość powinna być o ok. 3 cm dłuższa niż wysokość dużego wiadra. Paski materiału i sznurki zamontować w dziurkach wyciętych w pokrywie (jak na zdjęciu).

Pokrywę zamontować, a po bokach ułożyć resztę koszuli lub materiał z agrofibry.

Małe wiadro wypełnić ziemią. Można dodać 100 gramów popiołu i 500 ml obornika. Wszystko dokładnie wymieszać. Zasypując wiadro ziemią trzymać liny w pionie.

Pośrodku wiadra wsadzić sadzonkę ogórka i dobrze podlać ziemię. W przyszłości roślina otrzyma wodę z dołu i jej podlewanie nie będzie konieczne. Przez butelkę wypełnić dno wiadra wodą.

Górę posypać ziemią kokosową, dzięki czemu nie dojdzie do erozji wilgoci, a górna warstwa nie wyschnie.  Wiadro pozostawić na parapecie lub balkonie.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!