Domowe kostki do toalety – hotelowy trik na ich szybkie wykonanie. W naszym domu zawsze pięknie pachnie

Domowa łazienka zawsze powinna pachnieć, a muszla toaletowa lśnić czystością. Czy da się to osiągnąć domowymi sposobami?

Okazuje się, że tak. Wystarczy przygotować domowe kostki do łazienki. Dzięki nim nie tylko sprawimy, że łazienka już zawsze będzie pięknie pachnieć, a toaleta lśnić czystością, ale też zaoszczędzimy pieniądze. Od dziś drogie, gotowe środki do toalety nie będą już nam potrzebne.

Jak przygotować domowe kostki do toalety? Spójrzcie jakie to proste.

Czego potrzebujemy?

  • 100 ml płynu do zmiękczania tkanin (dowolny zapach)
  • 200 ml wody
  • 1 łyżka sody oczyszczonej
  • 1 mydło w kostce
  • 1 odświeżacz powietrza do toalety w kostce

Jak przygotować domowe kostki toaletowe?

Mydło w kostce ścieramy na drobnej tarce. Wsypujemy do garnka. Do mydlanych wiórek dodajemy płyn zmiękczający do tkanin. Zalewamy wszystko wodą i dodajemy starty odświeżacz.

Teraz nasze składniki należy zagotować, pamiętając o tym by masę ciągle mieszać. Gdy nasza masa będzie gęsta dodajemy do niej sodę oczyszczoną, mieszamy i przelewamy wszystko do plastikowej miski z pokrywką.

Zamykamy naszą miskę i czekamy aż masa zastygnie. Następnie wykładamy naszą masę na papierowy ręcznik i kroimy wszystko w kostki. Tak przygotowane kostki są już gotowe do użytku.

Wystarczy wrzucić jedną kostkę do zbiornika wody w toalecie.

Nasza domowa kostka toaletowa nie tylko sprawi, że w łazience będzie pięknie pachnieć, ale też zadba o czystość toalety przy każdym spłukiwaniu wody.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!