Posadź ogórki zgodnie z tą metodą, a zbiory będą obfite: nawet 20 kg z jednej rośliny. Szkoda, że wcześniej jej nie znałam

Chcesz poczuć satysfakcję? Na własne oczy zobaczyć efekty swojej pracy? Być może te zajęcie stanie się twoim hobby!

Mowa tu o ogórkach. Tak, dobrze przeczytałeś – ogórkach. Nie sztuka pójść do sklepu i kupić gotowy produkt. Sztuką jest przy niewielkim nakładzie finansowym i odrobinie wolnego czasu wyhodować własne.

Fenomenalne jest to, że nie musisz mieszkać na wsi w domku z ogrodem, nie musisz mieć działki za miastem, wystarczy balkon!

Masz plastikowe wiadro? Tak, najzwyklejsze wiaderko, nieodzowny element każdego gospodarstwa domowego.

Niezbędna będzie też skoszona trawa (3/4 wysokości pojemnika).

Następnie na trawę połóż warstwę ziemi. Jak i człowiek do życia potrzebuję wodę, tak i nasze ogórki, które będą składać się z prawie 96 % wody, potrzebują jej do życia.

W takim razie jak zadbać o nawodnienie naszych warzyw?

Dzięki plastikowej, dwulitrowej butelce napełnionej wodą i włożonej do góry dnem w wiaderko z ziemią. Do dna owej butelki przykręć śrubę.

Nasza butelka będzie dostarczać ogórkom systematycznego nawodnienia. W jaki sposób?

Musisz działać: śrubę wyjmij, już nie będzie potrzebna. Służyła ona do powstania niewielkiego otworu w butelce, z której regularnie będzie wypływać woda.

Woda nie leci? Butelkę należy teraz obrócić do jej naturalnej pozycji i umieścić w wiadrze. Dobra rada! Umieść butelkę z boku wiadra aby nie zabrakło miejsca na sadzonkę.

Tak, tak niezbędna będzie też sadzonka:)

To jedyny koszt jaki poniesiesz w tym procesie. Sadzonkę tą posadź w 10 centymetrowym dołku w wiaderku.

Zatroszcz się, aby była dobrze przykryta ziemią. Aby twoje ogórki efektownie rosły potrzebne będą Ci trzy małe kije do podparcia rośliny.

Daj jej godzinkę na odpoczynek. Po tym czasie podlej sadzonkę. Bez obaw, użyj do tego dużej ilości wody. Cała woda wsiąkła? Podlej jeszcze raz tak, aby woda była widoczna w wiaderku. Włożone patyki w wiaderku znajdują się tam nie bez powodu.

Kolejnym krokiem w pięlęgnacji naszej rośliny będzie owinięcie wąsów sadzonki wokół właśnie tych patyków. Dla dobra naszego warzywa po wsiąknięciu dwóch warstw wody, podsyp jej jeszcze trochę ziemi tak, aby wyrównała się z wysokością wiadra.

Gotowe! Cały proces sadzenia jest na finiszu.

Co zyskasz? Z jednej sadzonki nawet 20 kg ogórków! Nie jest to kosztowne zajęcie, zainwestować musisz jedynie w sadzonkę.

W Wiadro, trawę, ziemię, wodę i patyki możesz zaopatrzyć się całkowicie za darmo. Wystarczy odrobina chęci i wolnego czasu a zyskasz całkowicie naturalne warzywa, prosto ze swojego balkonu.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!