Dieta pudełkowa – jak wybrać odpowiedni catering dietetyczny?

Jaka powinna być dieta? Na pewno zdrowa i zbilansowana. Tyle teoria, a praktyka niestety daleko odbiega od tego i nie ma w tym naszej złej woli, a raczej słabość do niezdrowego jedzenia, które jest szybko i łatwo dostępne. Nie trzeba się namęczyć przy jego przygotowywaniu, bo najczęściej wymaga ewentualnie podgrzania.

Pozwala szybko się nasycić, choć niekoniecznie dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych. A gdyby tak dieta była szybka, łatwo dostępna i do tego zdrowa? To możliwe, gdy zdecydujemy się na dietę pudełkową. Pytanie jednak brzmi: jak wybrać odpowiedni catering dietetyczny?

Catering dietetyczny – jak dobrać do swoich potrzeb?

Zapotrzebowanie energetyczne dla przeciętnej osoby dorosłej wynosi 2000 kcal na dzień. Jednak jest to wartość bazowa i rzeczywiste zapotrzebowanie zależne jest od wieku, wzrostu, wagi i płci, a ponadto aktywności fizycznej. Wpisując te parametry można obliczyć ile kilokalorii potrzebnych jest dla zapewnienia podstawowych funkcji życiowych i jaka wartość powinna być bazą dla naszej diety. Dzięki temu już wiesz, czy wybrać dietę 1500 kcal dla mało aktywnych i pragnących schudnąć, czy dietę 1800-2000 kcal dla osób o średniej aktywności, a może dietę 3000 kcal dla sportowców i osób ciężko pracujących fizycznie.

Oczywiście dla każdej osoby należącej do wyżej wymienionych grup bilans kaloryczny wyliczany jest indywidualnie. Zawsze też przed przejściem na dietę pudełkową można udać się na konsultację do dietetyka. W ramach wizyty można poznać skład swojego ciała i dowiedzieć się,  czy np. nie jest się odwodnionym. Ponadto można wykonać też badania na zawartość witamin i minerałów we krwi. Wszystko to pomoże w dobraniu właściwej diety. Warto postawić na catering dietetyczny Kraków jest miastem, w którym można zamówić zdrowe jedzenie pod drzwi, a wybór menu jest naprawdę różnorodny.

Catering dietetyczny – postaw na różnorodność potraw i posiłki na cały tydzień!

Jeśli już znasz swoje podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne i stan swojego zdrowia, ewentualne niedobory, czy też poziom cukru i cholesterolu we krwi, możesz dobrać odpowiednią dietę pudełkową Kraków to jedno z wielu miast, gdzie wiele osób przekonało się już do tego stylu żywienia. Nic w tym dziwnego, bo posiłki mogą być naprawdę różnorodne. Można wybrać dietę standard. Jednak dla osób, które chcą zrezygnować z jedzenia mięsa  dostępna jest też dieta wege.

Aby przejście na wegetarianizm nie było „bardzo drastyczne” i trudne dla organizmu, na początek można spróbować diety wege z rybą. Dla osób, które mają problem ze zbyt wysokim poziomem cukru we krwi świetnym wyborem będzie dieta z niskim IG. Co więcej, wybierając dobrą firmę oferującą catering dietetyczny, możecie samodzielnie komponować swoją dietę,  biorąc pod uwagę ewentualne choroby, niedobory, czy np. alergie pokarmowe.

Nie każda firma cateringowa oferuje posiłki na cały tydzień. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy można zamówić posiłki od poniedziałku do niedzieli, a także jaka jest częstotliwość dostaw.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!