Teściowa doradziła mi, jak wyczyścić toaletę bez chemii: Doskonale usuwa kamień i osady.

Toaleta jest pokryta brudem i kamieniem szczególnie w miejscach, do których ciężko dotrzeć podczas sprzątania, co może powodować częste zatykanie rur. Ta prosta metoda czyszczenia toalety oprócz doskonałej czystości znakomicie usuwa kamień i różnego rodzaju osady.

Procedura jest bardzo prosta: weź małą buteleczkę bez zakrętki, zanurz szyjkę w wodzie i kilkakrotnie ściśnij butelkę. W ten sposób zasysamy wodę z toalety. Następnie gwałtownie unieś butelkę i wylej wodę do zlewu.

Na tę procedurę poświęcamy około 15 minut. Jednak bez tego nie możemy się obejść, ponieważ w toalecie nie może być wody.

Po całkowitym opróżnieniu weź sodę oczyszczoną i wsyp ją od środka do toalety. Następnie za pomocą pędzelka nałóż sodę na całą powierzchnię muszli od wewnątrz.

Poczekaj pół godziny. Po 30 minutach wlej do toalety ocet stołowy. Weź wiadro wody i spłucz toaletę kilkakrotnie wodą.

Kolejny krok z którego często korzystam – pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i bakterii – biorę tubkę starej pasty do zębów, która jest już prawie pusta. Nakładam pastę pod krawędź toalety, a także do dozownika odświeżacza do toalety. Toaleta pozostaje wtedy czysta na dłużej i wydobywa się z niej przyjemny zapach.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!