Oto 4 sposoby, które zawsze się działają. Jak pozbyć się zapachu butów bez prania.

Każdy zna ten problem – przepocone, nieprzyjemnie pachnące buty.

Szczególnie w sezonie letnim, gdy nogi łatwo się pocą szukamy sposobu jak odświeżyć i usunąć przykry zapach z obuwia. Znalazłam dla Was parę skutecznych i prostych sposobów, aby pozbyć się tego krępującego problemu.

Jak usunąć zapach potu z butów

Ocet winny

Niezastąpiona rzecz w życiu codziennym! Jest wykorzystywany do usuwania pleśni, czyszczenia garnków, dezynfekcji starych desek do krojenia itd. Doskonale radzi sobie również z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów.

Rozcieńcz ocet 1:1 z wodą i wlej mieszankę do butelki z rozpylaczem. Spryskaj buty i zostaw je na noc. Do rana zapach octu zniknie, a same buty będą odświeżone.

Soda

Kolejny znany pomocnik w każdej kuchni. Soda działa antybakteryjnie i bardzo dobrze pochłania zapachy i wilgoć. Wsyp sodę oczyszczoną do butów i pozostaw na noc. Następnie wysyp ją i przetrzyj wilgotną szmatką od środka. Możesz użyć proszku do pieczenia zamiast sody oczyszczonej jeśli nie masz jej w domu.

Torebki herbaty

Herbata nie tylko pochłania nieprzyjemne zapachy. Sama w sobie ma przyjemny, subtelny aromat. Zostaw torebkę herbaty w obu butach, aby zapach potu zniknął już następnego ranka.

Nadtlenek wodoru

Przesiąknięte potem buty zawierają dużo bakterii. Częściowo są one winne tego, że buty nieprzyjemnie pachną. Przetrzyj wewnętrzną i zewnętrzną stronę butów watą nasączoną nadtlenkiem.

Powodzenia!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!