To jest zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na czyszczenie Twojego piekarnika. Raz dwa i gotowe

Nikt nie cierpi brudnego piekarnika i wszyscy wiemy, że czyszczenie go wcale nie jest zabawne. Kupowanie od razu nowego piekarnika to jednak przesada.

Dlatego mamy dla ciebie jedyny trik jakiego potrzebujesz, żeby sprawić, że twój piekarnik będzie olśniewająco czysty w krótkim czasie.

Niezbędne do tej przydatnej sztuczki są: woda, spryskiwacz do roślin, szmatka do czyszczenia, ocet, wiadro i proszek do pieczenia.

Krok po kroku:

Wyjmij półki z piekarnika i wymieszaj kilka łyżeczek proszku do pieczenia z letnią wodą w misce. Wymieszaj, aż uzyskasz łatwą do rozprowadzenia pastę.

Wysmaruj pastą wnętrze piekarnika. Warstwa zmieni kolor na ciemniejszy i należy ją zostawić na noc, gdyż potrzebuje przynajmniej 12 godzin, aby wykonać swoje zadanie.

Następnego dnia weź wilgotną szmatkę i zetrzyj tak dużo pasty z piekarnika jak to możliwe. Następnie wlej trochę octu do spryskiwacza do roślin i spryskaj powierzchnie, gdzie nadal widzisz pozostałości sody lub zacieki.

Wytrzyj do czysta mokrą szmatką. Włóż półki z powrotem do piekarnika. Nastaw piekarnik na niską temperaturę, około 15-20 stopni, aby wysechł.

Oczywiście nie zapominamy o drzwiczkach od piekarnika:

Zmieszaj proszek do pieczenia z odrobiną wody, aby utworzyć gęstą pastę. Następnie nałóż pastę na szkło i pozwól jej działać przez 30 minut.

Wreszcie użyj ściereczki, aby wytrzeć szkło. To takie proste!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!