Najprostszy sposób na walkę z chmarą komarów – Skuteczna pułapka na komary. Stosuję nie od dziś.

Pierwszym krokiem jest przecięcie plastikowej butelki na mniej więcej 1/3 jej długości.

Następnie należy wlać do niej wodę- to ważne, żeby nie była cieplejsza niż 30 stopni Celsjusza.

Później należy wsypać do wody cukier i dobrze wymieszać. Na koniec wsypać drożdże i ponownie wymieszać.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie odciętego wcześniej fragmentu, jak lejka, w większej części butelki. Jeśli części nie pasują do siebie idealnie, można naprawić to klejem lub taśmą.

Następną czynnością, którą należy wykonać, jest owinięcie butelki materiałem, gazetą lub folią tak, by przylegała do krawędzi. Skuteczne będzie zrobienie kilku pułapek, umieszczanych w zacienionych częściach pokoju.

Butelki pułapki przyciągają komary, ponieważ owady są wabione zapachem fermentacji oraz zacienieniem w środku butelki. Gdy do niej wlecą, nie mogą wyjść, ponieważ wejście jest małe, a ściany butelki się lepią, więc owady wpadają do wody, gdzie giną.

Podobną pułapkę można też zastosować, gdy chcemy się pozbyć uciążliwego towarzystwa innych owadów, takich jak muchy, muszki owocówki, czy osy lub szerszenie. W tym wariancie, zamiast drożdży dodajemy owoce, dżem lub miód, które umieszczamy na dryfującej „tratwie” z folii aluminiowej, żeby przynęta nie utonęła. Wykonanie takiej pułapki może pomóc z problemem owadów na 2 tygodnie!

Czytaj dalej

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!