Angielski rytuał piękna – dzięki temu moja skóra wraca do stanu młodości

Każda kobieta chce dbać o siebie, a zwłaszcza o swoją skórę. Stosują one wiele metod, aby znaleźć coś właściwego dla siebie.

Warto wypróbować poniższy sposób, który jest nie tylko sprawdzony, ale również skuteczny. Podobno Anna Boleyn – matka królowej Elżbiety I korzystała ona z tego rodzaju pielęgnacji. Dzięki niej skóra poza tym, że jest świeża jest również niezwykle elastyczna i wciąż młoda.

Ta pielęgnacja składa się aż z czterech etapów.

Zaleca się, aby zabieg wykonywać wieczorem, dlatego że w trakcie snu skóra jest szczególnie regenerowana oraz odnawiana, a rankiem każda kobieta będzie zadowolona ze swojego wyglądu.

Na początek należy przygotować cztery kubki.

W pierwszym z nich należy dokładnie wymieszać dwie łyżki skruszonych płatków owsianych z dodatkiem 2 łyżek roślinnego oleju.

Drugi kubek jest przeznaczony na 1 małe i starte jabłko bez skóry. Dodatkowo trzeba dodać do niego jeszcze 1 łyżeczkę soku z cytryny, a  także 1 łyżkę płynnego miodu. Składniki również wymieszać ze sobą.

Do trzeciego kubka należy wlać 100 ml kefiru albo jogurtu i wsypać 1 łyżeczkę soli morskiej.

Natomiast w ostatnim kubku wystarczy przygotować bardzo mocną rumiankową herbatę.

Wieczorem nałożyć zawartość składników z pierwszego kubeczka na wcześniej dokładnie oczyszczoną skórę twarzy, szyi oraz dekoltu.

Skórę masować lekkimi, okrężnymi ruchami. Zostawić to na około 5 minut. Po upływie tego czasu bez mycia skóry nałożyć na nią składniki znajdujące się w drugim kubku. Po wmasowaniu zostawić wszystko tym razem na około 5-7 minut.

Gąbkę czy też wacik nasączyć zawartością trzeciego kubeczka i nim właśnie zdjąć maseczkę z twarzy. Kolejnym krokiem jest przetarcie skóry wacikiem, ale już nasączonym kefirem/jogurtem.

Resztę zmyć rumiankową herbatą, a na koniec skórę przetrzeć suchą ściereczką.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!