9 leczniczych trików – znanych od lat. Są zdecydowanie lepsze od leków

W dawniejszych czasach dostęp do wyspecjalizowanych lekarzy nie był tak powszechny i łatwy jak dzisiaj. Na usługi medyków i lekarstwa można było sobie pozwolić w naprawdę ciężkich przypadkach, więc ludzie musieli nauczyć się jak sobie radzić.

Wystarczy spytać starszej osoby o sposób na jakąś dolegliwość i zapewne szybko rzuci nam jakąś radą. I choć często brzmią one dość absurdalnie, wiele z nich naprawdę działa. Dlatego poniżej przedstawiam listę 9 ciekawych sposobów na różne problemy zdrowotne.

Rodzynki i artretyzm

Chociaż rodzynki kojarzą się raczej z sernikiem na święta to mają one jednak ciekawsze zastosowanie. Osoby cierpiące na artretyzm powinny przekonać się same i wypróbować interesującego medykamentu na to uciążliwe schorzenie. Mianowicie należy kilka złotych rodzynek zanurzyć w paru łyżeczkach ginu.

Tak przygotowane suszone owoce należy zostawić na noc, aby wchłonęły płyn, a następnie zwyczajnie je zjeść. I to naprawdę ma prawo zadziałać! Gin zrobiony jest bowiem z jałowca, który posiada przeciwzapalne właściwości, a razem z witaminami z rodzynek pomaga uśmierzać ból i minimalizować obrzęk.

Nieświeży oddech? Spróbuj selera

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!