83-latka napisała list pełen refleksji na temat życia. Każdy bez wyjątku powinien go przeczytać

Pewna 83-latka postanowiła napisać list do swojej serdecznej przyjaciółki. Jednak nie jest to jednak zwykły list – kobieta zawarła w nim przesłanie, które powinno dotrzeć do każdego, bez wyjątku!

„Droga Berto,
dziś już nie mam tylu obowiązków, co kiedyś. Nie muszę zajmować się sprzątaniem ani pracą zawodową. Z wygodnego fotela na dziedzińcu podziwiam widoki i już mi nie przeszkadzają nawet wszędobylskie chwasty. Teraz mogę wreszcie poświęcić czas rodzinie.

Życie powinno być szczęściem, a nie ciężarem. Dlatego staram się rozpoznawać wspaniałe chwile i je doceniać. Nie chcę zmarnować ani sekundy, dlatego nawet kiedy idę na zakupy, zakładam najlepszy płaszcz i spryskuję się najlepszymi perfumami.

Unikam jak ognia takich zwrotów jak „kiedyś” czy „może później”. Życie jest tak kruche, a ja mam ochotę jeszcze tyle nieznanych miejsc odwiedzić, tyle nowych rzeczy poznać. I chcę to robić właśnie teraz.

Każdy bierze za pewnik, że jutro się obudzi. Gdyby było wiadomo, że nie będzie jutra, pewnie ludzie odezwaliby się do starych przyjaciół czy rodziny, zakopali by wiele toporów niezgody. Może wtedy znaleźliby czas na wyjście do ulubionej restauracji.

Co by było, gdybyśmy z dnia na dzień stracili z oczu te wszystkie drobne rzeczy. Zwłaszcza wiedząc, że mamy bardzo ograniczony czas. Zapewne byłabym zła, mając świadomość, że nie zdążyłam napisać tego listu, że go nie wysłałam, i że zbyt rzadko mówiłam swoim najbliższym, jak bardzo ich kocham.

Każdego dnia powtarzam sobie, że ten dzień jest wyjątkowy. Nie odkładam niczego na później, bo wiem, że każda minuta i każda sekunda jest ogromnym darem. Życie często układa się inaczej, niż planowaliśmy, ale to nie oznacza, że nie możemy być szczęśliwi…”

Ten list, jest wyjątkowym przesłaniem. Gdybyśmy tylko zechcieli wziąć te słowa do serca, nasze życie i świat byłby piękniejszy. W końcu zbyt często przejmujemy się błahostkami, które odbierają nam szczęście.

Tekst pochodzi z: https://lolmania.eu/

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się na facebooku!
[fb_button]

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!