72-latka zapłaciła za leki blisko 850 zł. Paragon z apteki wywołał lawinę komentarzy

Wszyscy wiemy, że leki dla osób starszych są drogie. Ale to dość abstrakcyjne pojęcie, więc zapewne wielu nie ma pojęcia o jakie liczby może chodzić. Dlatego, paragon z apteki, wrzucony do sieci przez córkę 72-latki wywołał taką dyskusję.

Cena zdrowia

Mama Dominika Długosz, dziennikarki Newsweeka, ma 72 lata. Ostatnio, po wizycie u kardiologa, poszła do apteki wykupić receptę. Długosz była w szoku, kiedy zobaczyła, że jej 72-latka zapłaciła za leki 845,67 zł.

Zdjęcie paragonu opublikowała na swoim Twitterze razem z wpisem:

Moja Mama (72 lvl) poszła do kardiologa. A potem do apteki kupić to co pan doktor kazał. Dobrze, że się staruszka nie przejmuje wiekiem emerytalnym, bo na leki by jej nie wystarczyło.

Skrajne opinie

Część komentujących współczuła i irytowała się, że właśnie tak wyglądają wszystkie programy dla seniorów, czyli między innymi zapowiadane darmowe leki. Inni zaczęli żartować, że dobrze, że będzie „trzynastka” to akurat wystarczyna jedną wizytę w aptece.

Z drugiej strony pojawiły się też komentarze w zupełnie w innym tonie. Niektórzy wytykali, że nie wiedzą o co chodzi dziennikarce, skoro to zapas leków na 3 miesiące, więc wiadomo, że będzie drogo. Inni zwracali też uwagę na fakt, że nie dziwi ich cena, skoro mama Dominiki nie poprosiła o tańsze zamienniki, tylko kupiła to co zapisał jej lekarz.

Niech płaci, skoro ma pieniądze

Żeby odpowiedzieć wszystkim internautom za jednym razem, opublikowała drugi wpis, w którym dała wyraz swojej frustracji, co do sytuacji seniorów i niektórych komentarzy:

Proszę Państwa wasze komentarze jak zawsze bardzo mnie radują. Już wiem, że:
– nie powinna kupować tego co lekarz zapisał tylko szukać zamienników
– nie powinna kupować na 2 miesiące
– jak ma to niech płaci

Dodam tylko, że poza chorym sercem ma też cukrzycę i chore stawy

Co myślicie o takich cenach leków? Jest się na co oburzać?

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!