6 łatwych domowych ćwiczeń mojego trenera na szybkie odchudzanie – efekty w tydzień.

Wiele osób marzy o szczupłym ciele. Te ćwiczenia pomogą Ci schudnąć i zbudować mięśnie.

Możesz stracić 15 minut dziennie bez potrzeby używania jakiegokolwiek sprzętu. Pierwsze oznaki rezultatów widoczne są już po tygodniu konsekwentnego wykonywania ćwiczeń.

Podnoszenie pionowe

To ćwiczenie wymaga położenia się płasko na plecach i zbliżenia nóg do siebie. Ramiona trzymamy prosto i równolegle do boków. Następnie, wykorzystując siłę dolnej części ciała, podnieś nogi do góry, zachowując równowagę.

W trzech zestawach utrzymuj pozycję przez 10 sekund. Ważne są powolne i precyzyjne ruchy. Skrzyżuj nogi, jeśli ćwiczenie wydaje się zbyt trudne.

Plank

Choć nie jest to oczywiste, to niepozorne ćwiczenie może być bardzo wymagające i skuteczne we wzmacnianiu mięśni brzucha, ud i miednicy.

Prawidłowo wykonaj plank, podpierając ciało ramionami pod kątem 90 stopni. Następnie unieś ciało i oprzyj ciężar ciała na łokciach. Musisz być silny i utrzymać pozycję tak długo, jak to możliwe. Idealny czas na 60 sekund

Mostek

Możesz wykonać mostek, leżąc na plecach, z ugiętymi kolanami, stopami pod kolanami i rękami po bokach. Następnie podnieś biodra prosto w górę z kolan w kierunku ramion. Utrzymuj tę pozycję tak długo, jak tylko potrafisz. Ważne jest, aby wzmocnić brzuch i uda. Ćwiczenie to można powtórzyć w trzech seriach.

Plank boczny

Jak sama nazwa wskazuje, to ćwiczenie jest podobne do podstawowej deski, ale również wymaga siły brzucha. Ćwiczenie to najlepiej wykonywać leżąc na plecach, prostując nogi i umieszczając łokieć pod barkiem. Drugą rękę możesz oprzeć na biodrze i wykonać niewielką część ćwiczeń.

Biodra powinny być uniesione tak, aby były proste od ciała. Ważne jest, aby być sumiennym i mieć wytrwałość. Biodra nie powinny opaść na dłużej niż 60 sekund. Aby utrzymać pozycję przez dłuższy czas, ważne jest, aby zachować spokój i głęboki oddech. Jeśli ćwiczenie nadal jest dla Ciebie trudne, spróbuj zacząć od lekko ugiętych kolan i powoli zwiększaj trudność.

Pozycja kobry

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, połóż się płasko na brzuchu i umieść ręce poniżej barków. Następnie weź głęboki wdech i unieś ciało. Następnie wyprostuj ramiona. Czy czujesz, że Twoje mięśnie się poruszają Następnie zegnij dolną część pleców i klatki piersiowej i rozciągnij szyję.

Wytrzymaj w tej pozycji około 30 sekund. Po wydechu wracamy do pozycji wyjściowej i kontynuujemy ćwiczenie jeszcze przez pięć razy. Nie należy wykonywać ćwiczenia w przypadku wrzodów żołądka lub urazów kręgosłupa.

Pozycja V

Jest to trudna, ale bardzo efektywna pozycja. Polega ona na utworzeniu z ciała kształtu litery V poprzez siedzenie prosto i uniesienie nóg. Ramiona powinny sięgać w kierunku kolan. Będzie widać, jak mocno pracują nogi i mięśnie brzucha. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund.

Zacznij od zginania kolan, a następnie stopniowo zwiększaj stopień trudności.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!