11 rzeczy, które masz w swoim domu. Lepiej jak najszybciej się ich pozbądź

Na pewno uważasz, że Twoje mieszkanie jest miłym i przytulnym miejscem. Co jednak jeśli powiem Ci, że nie do końca jest to prawdą? Gdzieś tam na dnie kuchennych szafek gromadzą się niepotrzebne plastikowe sztućce, a w komodzie są stare kosmetyki, których szkoda wyrzucić „bo może jeszcze się przydadzą”.

Koniec z tym! Oto rzeczy, których należy się jak najszybciej pozbyć ze swojego domu! Mogą Ci tylko zaszkodzić!

#1 Odświeżacze powietrza

Mnóstwo odświeżaczy zawiera toksyny, o których producenci nie wspominają na etykietach. Jeśli chcesz zadbać o świeże i przyjemne powietrze w toalecie czy garderobie lepiej wymieć chemiczne odświeżacze na ten naturalne np. olejki eteryczne lub saszetki zapachowe.

 

#2 Plastikowe naczynia

Plastikowe naczynia są lekkie i nie trzeba się martwić, że po imprezie uzbierała nam się góra naczyń. Jednak plastik jest szkodliwy dla nas oraz naszej planety. W dzisiejszych czasach znajdziesz wiele papierowych kubeczków oraz talerzy, a także drewniane sztućce, dlatego też jeśli wybierasz się na piknik lub urządzasz grilla lepiej zastąpić plastik bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

#3 Stare czasopisma, pocztówki i dokumenty

Jeśli masz jeszcze stare gazety, wizytówki nieistniejących firm lub nic nieznaczące widokówki to lepiej je wyrzuć. Wiem, że czasami takie rzeczy mogą budzić wspomnienia lub przydać się do kolażu inspiracji, jednak w większości przypadków tylko leżą i zbierają kurz, tworząc niepotrzebny bałagan.

#4 Stare dywany

Dywany zbierają kurz i pył dlatego dobrze jest je czyścić 2 razy w tygodniu. Niestety większość z nas nie ma na to czasu, dlatego też lepiej jest je wyrzucić. Dodatkowo, nie jest dobrym pomysłem, aby przechowywać zwinięte dywany z racji tego, że walcowane dywany dalej zbierają kurz i zajmują zbyt dużo miejsca.

#5 Sztuczne kwiaty

Rośliny mogą zapewnić ciepło każdemu pomieszczeniu, ale sztuczne są wyjątkiem. Nawet jeśli nie potrafisz zadbać o żywe rośliny, to lepiej nie decyduj się na te sztuczne. Zamiast plastikowych kwiatów, zdecyduj się na mało wymagające rośliny, takie jak kaktusy lub sukulenty. Sztuczne kwiaty tylko zbierają kurz i wyglądają nieestetycznie. Mogą wypłowieć od słońca i są po prostu brzydkie.

#6 Ręczniki w łazience

138 Master Bath with Wine Bottle Towel Rack

Jeśli masz w domu dużo ręczników, to lepiej znajdź dla nich przytulne miejsce w szafce lub garderobie. W łazience jest przeważnie ciepło i wilgotno, a to jest świetnym środowiskiem dla bakterii.

#7 Zasłonki prysznicowe, które nigdy nie były czyszczone

Naukowcy ostrzegają, że pozostawiona piana z mydła i innych produktów kosmetycznych mogą zamienić się w siedlisko bakterii, a to może prowadzić do różnych infekcji, zwłaszcza u osób które mają osłabioną odporność. Warto regularnie je czyścić sodą oczyszczoną oraz octem. Te stare i brudne lepiej wyrzucić do kosza.

#8 Lakiery do paznokci z podejrzanymi substancjami

Wiele lakierów zawiera toluen, formaldehyd i inne niebezpieczne składniki, które mogą wpływać na nasze zdrowie. Manicurzystki są więc narażone na ciężkie choroby ze względu na to, że codziennie stykają się z substancjami chemicznymi, które znajdują się w buteleczce z lakierem. Czasami możesz spotkać się z tym, że niektóre manicurzystki podczas swojej pracy zakładają specjalne maseczki na twarz. Zanim kupisz nowy lakier, zapoznaj się z jego składem, jeśli się na tym nie znasz, poleć się w salonie, a stare kosmetyki wyrzuć do kosza.

#9 Przeterminowane kosmetyki

Nie zaleca się używania przeterminowanych produktów do makijażu, ponieważ mogą one nie działać tak jak powinny. Na przykład balsam SPF nie chroni skóry, krem BB straci swoje krycie itp. Niekiedy przeterminowane kosmetyki do makijażu mogą powodować trądzik lub podrażnienie skóry.

#10 Przeładowane przedłużacze

Wszyscy używamy przedłużaczy w domu i często zapominamy o ich zasadach działania. Przeciążony przedłużacz może spowodować pożar. Co więcej, możesz potknąć o kable i nabawić się siniaków lub skręceń.

#11 Rozkładana kanapa

Urbane Residents / Maple / Two Bedroom / Monica

Im starsi się stajemy, tym bardziej nasz organizm potrzebuje wygodny i odpowiedniej pozycji podczas snu. Lepiej zastąpić rozkładaną kanapę na wygodne łóżko. Dodatkowo kanapy z weluru zbierają dużo kurzu i zarazków.

To co, zabierasz się za porządki?

Tekst pochodzi z: genialne.to

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!