Nadciąga plaga szczurów? Opanowały miasto, gryzą ludzi

Szczury to wyjątkowo nieprzyjemne i uciążliwe gryzonie, a wszystko wskazuje na to, że mają się wyjątkowo dobrze. TVP donosi – właśnie zagryzają Wrocław.

Znacie legendę o Popielu i myszach? Władca miał być przez nie pożarty. Czy to samo czeka nas dzisiaj? Teraźniejszość z legendą wiele wspólnego nie ma, ale też nie jest różowo. Zwłaszcza Wrocław ma się czym martwić – w mieście trwa bowiem walka z prawdziwą plagą szczurów.

Szczury atakują Wrocław

Jak donoszą Wiadomości TVP, stolica Dolnego Śląska została objęta obowiązkową deratyzacją. Szczury są wszędzie – w blokach i piwnicach, na śmietnikach, ulicach, w parkach.

Co gorsza, gryzonie podobno atakują ludzi. Już zgłoszono pierwsze przypadki pogryzień, a te mogą okazać się naprawdę niebezpieczne.

Przenoszą szereg groźnych schorzeń. Są to choroby bakteryjne typu salmonelloza, leptospiroza, listerioza, choroby pasożytnicze, świerzb, różnego rodzaju grzybice czy też nawet toksoplazmoza

– mówi profesor Robert Kupczyński z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Szczury atakują. Jak z nimi walczyć?

Co zrobić, gdy spotkamy je na swojej drodze? Nie wystarczy zwykła trutka na myszy – szczury są wyjątkowo silne i odporne. Wrocławski deratyzator Mateusz Krzyżowski wie najlepiej: zgłaszać, bo jeśli się ich nie pozbędziemy, będzie ich coraz więcej.

Jakiekolwiek ślady bytowania gryzoni, prosimy zgłaszać do straży miejskiej, do urzędu lub do swojego zarządcy żeby te szczury eliminować na bieżąco – mówi.

Comments

Loading...